ARTYKUŁY

Wypalenie zawodowe
przez Karol Domański

Praca zajmuje nam 1/3 albo więcej dorosłego życia. Jej wybór jest jednym z ważniejszych decyzji w życiu. Różne są postawy wobec pracy. Może być ona dla nas "złem koniecznym" potrzebnym do osiągnięcia jakiegoś celu (zdobycia pożywienia, zaszczytów, itd.) albo celem i sensem samym w sobie. Czasem jest rutynowa, a czasem bardziej twórcza - i pozwala nam zaskoczyć samych siebie. Czasem świat stawia większy opór naszym wysiłkom w pracy, a czasem mniejszy. Czasem męczy i przytłacza, a czasem dodaje energii i nas uskrzydla.

Więcej...


Czy cierpisz z powodu niskiej samooceny? Wielu z nas cierpi. Generalnie zdarza się, że człowiek jest z siebie niezadowolony i rozczarowany. Nie podoba mu się to, kim jest. Czuje się bezwartościowy. Ma problem z zadaniem o własne sprawy. Czuje niepewność. Głęboko wątpi, czy ktokolwiek chciałby się z nim przyjaźnić lub wspólnie pracować. U niektórych osób to zjawisko chroniczne, u innych pojawia się od czasu do czasu.

Więcej...


Depresja - jaki to ma sens?
przez Karol Domański

Depresja jest powszechna - cierpi na nią 350 mln ludzi na całym świecie, z czego w Polsce aż 1,5 mln (ok. 4% populacji). Tylko połowa z nich poddaje się psychoterapii. Głównymi jej objawami są: smutek, przygnębienie, niska samoocena, mała wiara w siebie, poczucie winy, pesymizm, niezdolność do odczuwania przyjemności, nadmierna senność lub bezsenność, brak apetytu lub nadmierny apetyt.

 

Więcej...


Owoce trudnych zmian
przez Adam Kościuk
Życiowe zmiany

Często na pojawiające się w naszym życiu zmiany (zwłaszcza te poważne) reagujemy niechęcią, wycofaniem i lękiem.

Więcej...


W pracy z ludźmi, którzy zgłaszają się do nas na sesje terapeutyczne, bardzo często dochodzimy do miejsca, w którym istotne jest to, czy jest możliwe posiadanie jednego, spójnego „ja”, czy też zawsze będziemy posiadali tych „ja” wiele.

Więcej...


Praca ze Snami
przez Adam Kościuk

Marzenia senne są tym, w co zanurzamy się co noc kiedy zapadamy w sen i śnimy. Uczestniczymy w historiach, obrazach i sytuacjach, które opowiadają o naszym życiu wewnętrznym...

Więcej...


Kompleksy a wybór
przez Karol Domański
Każdy dzisiaj wie, że ludzie 'mają kompleksy'. Tym, co jest o wiele ważniejsze, ale nie tak dobrze znane jest fakt, że to kompleksy mogą mieć nas. C.G. Jung

W pracy z osobami, które zgłaszają się do nas na konsultacje terapeutyczne często dochodzimy do miejsca, w którym istotna staje się kwestia WYBORU.

Więcej...


"American Beauty", a rozwój Animy
przez Karol Domański

Pamiętacie film "American Beauty"?
Jeśli jeszcze nie analizowaliście go w kontekście rozwoju pierwiastka kobiecego w mężczyźnie (Animy), warto go sobie odświeżyć.
Na co warto zwrócić uwagę?

Więcej...