MOC W KAŻDYM Z NAS

MOC w każdym z nas

Zapraszamy Cię na warsztaty, na których przyjrzymy się tematyce poczucia SIŁY, WPŁYWU I PEWNOŚCI SIEBIE
- zarówno w kontekście tego, jak czujemy się sami ze sobą, jak i w obszarze relacji osobistych i zawodowych oraz konfliktów.

Wszyscy potrzebujemy poczucia, że posiadamy WPŁYW na własne życie. To konieczne, by móc tworzyć i być sprawczym, zaangażowanym i skutecznym; aby przeprowadzać zmiany, sprzeciwiać się złemu traktowaniu siebie i innych; oraz nie tracić nadziei po niepowodzeniach i podejmować decyzje w trudnych chwilach; jak również, by się rozwijać. Poczucie wpływu i mocy jest niezmiernie ważne we wszystkich obszarach naszego życia z innymi ludźmi.

Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, czym jest nasza własna, unikalna SIŁA. Ulegamy negatywnym stereotypom i przekonaniom, które ograniczają naszą wizję tego, czym może być i jaka jest nasza osobista MOC, wskutek czego sami nie mamy dostępu do własnego POTENCJAŁU. Moc kojarzy nam się z autorytetem, prestiżem, wpływem, sławą, itd. Jednak to tylko część tej układanki. Aby w pełni pojąć naturę naszej siły - musimy przyjrzeć się jej wielu odmianom i temu, w jak różny sposób pojawia się w nas i w otaczającym nas świecie. Mówimy "Chciałabym więcej siły" - ale co tak naprawdę mamy na myśli? Że chcemy energii? Zdolności kontroli nad codziennym chaosem? Uznania? Wytrzymałości w znoszeniu życiowych trudności? Czy jeszcze czegoś innego?

W kontaktach z innymi ludźmi zdolność WPŁYWU i PEWNOŚĆ SIEBIE jest nam zwykle potrzebna w licznych i nieuniknionych konfliktach, jakie codziennie oferuje nam życie. Z perspektywy rozwojowej można na nie spojrzeć jako na okazje do poznania samego siebie i doświadczenia własnej SIŁY w kontakcie z drugim człowiekiem. Na tematykę zagadnienia szeroko pojętej mocy i siły możemy spojrzeć też z perspektywy WŁADZY: zarówno, gdy jej podlegamy, jak i gdy ją sprawujemy. Pomimo, że władza nie zawsze dobrze się nam kojarzy, często myślimy, jak moglibyśmy z niej odpowiednio skorzystać. Używania władzy - w sposób dobry i odpowiedzialny - można się nauczyć, podobnie, jak korzystania z własnej siły. To, jak się nią posługujemy, zależy od tego, jaką mamy samoświadomość.

Na 3 kolejnych spotkaniach przyjrzymy się MOCY zarówno od strony teoretycznej - zagłębiając się w to, jak na ten temat patrzyli wybitni psychologowie i myśliciele, m.in. Carl Jung, Arnold Mindell, Alfred Adler, czy James Hillman - jak i od strony praktycznej - wykonując ćwiczenia, które pomogą nam odkryć naszą osobistą i indywidualną MOC oraz zastanowić się, jak dobrze i mądrze ją wykorzystywać, aby przynosiła pożytek innym i służyła naszemu własnemu rozwojowi.

Tematy trzech spotkań:

  1. SIŁA wewnątrz nas: Jak różne odmiany może przybierać moc? Jak odnaleźć poczucie własnej wartości? Jak zyskać więcej energii?
  2. WPŁYW w relacjach: Jak dostrzec i skorzystać ze swojej siły w relacjach osobistych i zawodowych? Jak odnaleźć wartość w konfliktach?
  3. WŁADZA I UPRZYWILEJOWANIE: Jak lepiej radzić sobie w świecie społecznych zależności? Jak świadomie korzystać z własnej władzy?

Zależy nam, by wszystkie osoby zainteresowane naszymi warsztatami mogły w nich uczesniczyć. W związku z tym stwarzamy możliwość uzgodnienia indywidualnej ceny dla studentów i osób w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli jesteś zainteresowany/-a taką możliwością - po prostu napisz do nas. Gorąco zapraszamy :)

Formularz zgłoszeniowy

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, kontaktuj się z nami telefonicznie (790 004 960) albo mailowo (kosciukadam@gmail.com)

Każda zmiana, rozwój i praca nad sobą są procesem długofalowym wymagajacym wiele energii, czasu i wysiłku. Podczas naszych warsztatów dołożymy wszelkich starań, byś doświadczył/-a i dowiedział/-a się jak najwięcej, rozpoczynając te procesy.

Nie jesteśmy natomiast osobami, które obiecują głęboką zmianę osobowości w jeden weekend, jak to często można zaobserwować na ogłoszeniach różnych szkoleń i warsztatów. Dużą wartością jest dla nas uczciwość i rzetelne obchodzenie się z tematami, z jakimi przychodzą do nas ludzie.