FREUD, JUNG, MINDELL… A CO JA O TYM MYŚLĘ?
CZYLI ŚWIEŻE SPOJRZENIE DO WEWNĄTRZ

Freud Jung Mindell

Zapytano kiedyś Einsteina, z jakich zagadnień będzie egzaminował studentów. Profesor odpowiedział:
– Pytania będą takie same, jak w ubiegłym roku.
– Ależ, profesorze, przecież to szalone ułatwienie!
– Nic podobnego. Pytania są wprawdzie takie same, ale prawidłowe odpowiedzi zupełnie inne.

Gorąco zapraszamy na cykl czterech spotkań poświęcony odkrywaniu naszego osobistego stosunku do podstawowych ludzkich pytań, takich jak: „co mamy w środku?”, „jak działa nasza psychika?”, „na ile siebie znamy?”, „w jaki sposób można się zmienić?”, „czy kiedyś będziemy spełnieni?”

Poznanie wielu perspektyw i teorii jest bardzo ważne, ale nic nie zastąpi osobistego doświadczenia oraz refleksji nad tymi tematami – zwłaszcza u osób interesujących się tym, „jaki jest” człowiek i „jak działa” jego psychika.

Podczas naszych warsztatów zaprezentujemy perspektywę psychologii analitycznej Carla Gustava Junga i psychologii procesu Arnolda Mindella. Skupimy się na zaobserwowaniu podobieństw i różnic pomiędzy tymi koncepcjami. Dzięki temu uczestnicy będą mogli wyrobić sobie własną, trzecią perspektywę, czerpiącą z tych ujęć, ale nie ograniczającą się do założeń któregokolwiek z nich. Pozwoli nam to na świeże spojrzenie na swoje doświadczenia i wprowadzenie nowego życia poza skostniałe frazesy, którymi często tłumaczymy sobie własny wewnętrzny świat.


Na warsztatach zastanowimy się nad następującymi zagadnieniami:


Co zyskasz, uczestnicząc w warsztatach?

Dla kogo?

Zapraszamy na te warsztaty wszystkie osoby chcące lepiej przyjrzeć się temu, jaki mają osobisty stosunek do zagadnień, które powyżej opisaliśmy, zwłaszcza w kontekście perspektywy psychologii jungowskiej i psychologii procesu.

Kiedy i gdzie?

Nie ustaliliśmy jeszcze daty kolejnej edycji tych warsztatów. Jeśli jesteś zainteresowany/-a tymi warsztatami, napisz do nas!

Zależy nam, by wszystkie osoby zainteresowane naszymi warsztatami mogły w nich uczesniczyć. W związku z tym stwarzamy możliwość uzgodnienia indywidualnej ceny dla studentów i osób w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli jesteś zainteresowany/-a taką możliwością - po prostu napisz do nas. Gorąco zapraszamy :)

Formularz zgłoszeniowy

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, kontaktuj się z nami telefonicznie (790 004 960) albo mailowo (kosciukadam@gmail.com)

Każda zmiana, rozwój i praca nad sobą są procesem długofalowym wymagajacym wiele energii, czasu i wysiłku. Podczas naszych warsztatów dołożymy wszelkich starań, byś doświadczył/-a i dowiedział/-a się jak najwięcej, rozpoczynając te procesy.

Nie jesteśmy natomiast osobami, które obiecują głęboką zmianę osobowości w jeden weekend, jak to często można zaobserwować na ogłoszeniach różnych szkoleń i warsztatów. Dużą wartością jest dla nas uczciwość i rzetelne obchodzenie się z tematami, z jakimi przychodzą do nas ludzie.

Odwiedź również
stronę wydarzenia na Facebooku

aby dowiedzieć się więcej o warsztatach.