PUSTKA

OD BRAKU DO PEŁNI

Pustka

Zapraszamy na cykl 4 warsztatów poświęcony doświadczeniu PUSTKI. Poprzez teorię i ćwiczenia praktyczne odpowiemy sobie na pytania: Jak poradzić sobie z pustką? Co dobrego może nam dać doświadczenie pustki? Co możemy dzięki niej odkryć? Jak może nas to rozwinąć?

SMUTEK, SAMOTNOŚĆ, POCZUCIE BEZSENSU I BRAKU

– to uczucia, z którymi prędzej czy później wszyscy mierzymy się w życiu. Doświadczenie pustki interesuje filozofów, artystów i mistyków od setek lat. Pustka w wielu opowieściach jest zarazem sceną początku życia, jak również końcem naszej historii.

Kiedy przeżywamy melancholię, życie wydaje się złem koniecznym. Trzeba je dźwigać, ale nie wiadomo po co i dlaczego. Jest wówczas ciężkim obowiązkiem – nie daje radości ani satysfakcji. Przypomina kroczenie w ciemnym tunelu, w którym nie widać punktu wyjścia. Idziemy przed siebie, nie wiadomo jednak w jakim celu. Na pustkę czasem trafiamy też w kontakcie z innymi ludźmi – kiedy czujemy się samotni, wyobcowani i niezrozumieni – a także w życiu zawodowym, kiedy jesteśmy wypaleni i nie widzimy sensu w naszej pracy.

Oprócz tego na pustkę możemy spojrzeć z perspektywy duchowej i egzystencjalnej. Za naszymi kryzysami i poczuciem braku może kryć się zaproszenie do zmiany własnego życia, poznania nowych perspektyw i „głębszego” siebie. W pustce możemy też odkryć to, co w buddyzmie określane jest jako „pełnia” i doświadczyć świata bez granic. Często też to co „nowe” i „niezmierzone” na początku wydaje się czymś pustym.

Na naszych warsztatach:

Tematy czterech spotkań:

  1. PUSTKA W NAS SAMYCH I W ŚWIECIE: rozpoznanie i zrozumienie własnego doświadczenia.
  2. CIERPIENIE I MELANCHOLIA: jak lepiej radzić sobie ze stanami kryzysu, braku i smutku.
  3. SAMOTNOŚĆ I WYPALENIE: pustka w kontakcie z ludźmi – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.
  4. NICOŚĆ I PEŁNIA: egzystencjalny i duchowy wymiar doświadczenia pustki.

Dla kogo?

Zapraszamy na te warsztaty wszystkie osoby zainteresowane głębszym poznaniem i doświadczeniem pustki – zarówno po to, by trochę sobie ulżyć w ciężkich momentach, jak również po to, by przeżyć coś nowego i rozszerzyć swoją perspektywę.

Kiedy i gdzie?

Jak tylko ustalimy termin kolejnej edycji,
zamieścimy go na naszej stronie

Zależy nam, by wszystkie osoby zainteresowane naszymi warsztatami mogły w nich uczesniczyć. W związku z tym stwarzamy możliwość uzgodnienia indywidualnej ceny dla studentów i osób w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli jesteś zainteresowany/-a taką możliwością - po prostu napisz do nas. Gorąco zapraszamy :)

Formularz zgłoszeniowy

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, kontaktuj się z nami telefonicznie (790 004 960) albo mailowo (kosciukadam@gmail.com)

Każda zmiana, rozwój i praca nad sobą są procesem długofalowym wymagajacym wiele energii, czasu i wysiłku. Podczas naszych warsztatów dołożymy wszelkich starań, byś doświadczył/-a i dowiedział/-a się jak najwięcej, rozpoczynając te procesy.

Nie jesteśmy natomiast osobami, które obiecują głęboką zmianę osobowości w jeden weekend, jak to często można zaobserwować na ogłoszeniach różnych szkoleń i warsztatów. Dużą wartością jest dla nas uczciwość i rzetelne obchodzenie się z tematami, z jakimi przychodzą do nas ludzie.